Friday, January 1, 2010

Z Nowym Rokiem

Czas się wziąć do pracy.

Aby żwawo wejść w 2010, usiadłem dziś nad szkicem okładki do reedycji Laleczek.
Zapowiedziałem ją równo rok temu!!!!!


Konkretne info o wznowieniu tego komiksu wypłynęło miesiąc temu na Kolorowych Zeszytach:
Doprecyzuję:

- Dwa dodatkowe szorciaki to "Ostatnia wyspa" (scenariusz: Daniel Gizicki) i "Ze skrajności w skrajność" (scenariusz: Irek Mazurek). Oba komiksy będą zremasterowane.

- Zremasterowana będzie przede wszystkim także sama tytułowa historia. Stąd obecność w projekcie Bartka Sztybora, który podpimpuje dialogi i załata dziury. Dwadzieścia dodatkowych stron będzie więc nie tyle nową historyjką a implantem. Tak więc faktycznie będzie to inny komiks niż pierwsza edycja na riso. Tym samym, wszystkich którzy w swoich zbiorach mają zinowe Laleczki zapraszam do zakupu poprawionej wersji.

- Komiks ukaże się pod egidą Strefy Komiksu nie bez powodu. Jest to pulpa (P_U_L_P_A!) pełna wizji bezsensownej przemocy, mutantów-zombie, kanibali, sodomizacji i taniego sztafażu postapokaliptycznego sci-fi. Nie mogłem wyobrazić sobie kto inny oprócz Roberta Zaręby mógłby wydać ten komiks. Od razu wyjaśnię, że nie mam na myśli poziomu estetycznego Laleczek (bo to jest bardzo subiektywne odczucie) tylko dotychczasową linię wydawniczą Strefy Komiksu, do której ten komiks idealnie pasuje. Po prostu Laleczki zasługują aby stanąć w szeregu z innymi "późnymi synami (2000AD)".

Skoro w końcu ruszyłem już z tym koksem, to spodziewajcie się raportów z postępów nad pracą.
Chyba, że przeszkodzi mi coś totalnie nieoczekiwanego.


Do Siego Roku!

3 comments:

Andrzej Janicki said...

Dobry plan to połowa sukcesu. Powodzenia!

Ystad said...

Kurcze... mam to pierwsze wydanie. Nie wiem czy opłaca mi się kupić drugie...
Jasne że kupię :P

gili said...

o fajnie
wyślij mi potem jakiś egzemplarz:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...