Thursday, February 21, 2008

drobiazgi - międzyblogowa

Na dobre rozpoczęcie wpisu - amisze:

Miałem zamiar napisać o kilku sprawach,
ale brak czasu spowodował że dziś będzie wyjątkowo lapidarnie.

Tak więc:

- Titos reaktywował swoje blogaskowe portfolio i już w drugim wpisie zaprezentował się jako niepoprawny żartowniś. Jeśli dalej będzie trzymał plotkarski fason to w przyszłym roku ma szansę wygrać w plebiscycie na bloga roku według forowiczów gildii.

- Karol Ko. wyręczył mnie w recenzowaniu "Powidoku". Na swoim blogu wyraził w postaci kilku zdań to co ja objąłbym elaboratem. Notka Karola spotkała się z reakcją Daniela Chmielewskiego (autora komiksu), który niczym nie przymierzając Pszren wdał się w wielowątkową polemikę (tu i tu). Danielowi oczywiście życzę jakiejś większej (ogólnej) dyskusji nad komiksem, ale wątpię czy takowej się doczeka. No, szkoda... Może przy okazji kolejnego albumu?

- Rob i Kolec (nie, nie ten wiedźmiński inker od siedmiu boleści co znowu z Konewką się pieści; inny Kolec) postanowili wespół-zespół poblogaskować. Sprowokowali mnie do umieszczenia informacji o ich wspólnej platformie tym oto pociesznym obrazkiem. Czuję się połechtany.

Nie zawiedźcie mnie chłopaki.

- Tematem na dłuższą notkę jest wielokrotnie poruszana (tu i ówdzie) jakość informacji na serwisach komiksowych. Polter cierpi wskutek nadużywania systemu motywacyjnego. Pokrótce wygląda to tak, że wystarczy codziennie zapodać jeden njus o kalesonach spajdermana w nowej ekranizacji komiksu lub kolejnych fotkach z planu ajronmena, a po miesiącu za uzbierane punkty wybieram sobie jakiś fajny gadżet z polterowego sklepiku. Zastanawiałem się, czy by się nie zabawić w cytowanie newsaramy w celu zapracowania na Pana Blakiego, ale stwierdziłem że Paweł 'Singer' Niećko jest największym mocarzem w pisaniu bezwartościowego spamu i choćbym się dwoił i troił to i tak go nie pobiję. Pawle! Niech Ci służą prezenty zakupione w sklepiku, ale miej litość dla czytelników Poltera.

- Na genialny pomysł wpadł za to CD Jack, który znalazł sposób na mieliznę njusową Nowej Gildii Komiksu. Jacek Gdaniec oblatuje wszystkie plotkarskie komiksowe blogaski i wyłapuje co w trawie piszczy. Dzięki temu Gildia może się poszczycić najfajniejszymi informacjami wśród komiksowych serwisów. Oby tak dalej Jacku, ale pamiętaj że na WSK stawiasz piwo!

To by było na tyle.
Skoro rozpocząłem amiszami, na zakończenie bardziej stosowny wydaje się Wolverine:


SNIKT!

10 comments:

kmh said...

Palące oko Gildii - Saurona padło na blogaskowy Shire. Jeden by wszystko zgromadzić i w ciemności związać.

Daniel Chmielewski said...

Ech, przez 24 lata przyzwyczaiłem się już... Zaspokajam się naiwną wiarą w to, że gdzieś po piwnicach ludzie zakładają małe fajtklaby, planując obalić porządek świata i jedną z lektur motywujących ich do tego jest mój komiks.

A co do obalania porządku świata, widać, że te amisze coś knują i na pewno nie przeszkodzi im w tym taki poczciwy, pijacko uśmiechnięty rosomak, nawet z przed czasu pozbawienia go adamantium przez pana Magneta!

Kiedyś w tefałenie mówili o jakiejś rodzinie amiszów mieszkających w Polsce. Czyżby udało im się wreszcie ściągnąć pobratymców zza wielkiej wody?

Anonymous said...

Ten gruby z brodą ma kamizelkę na guziki a Amisze nie używają guzików - a więc ci na rysunku to nie Amisze. Wygladają raczej na starozakonnych.
A Wolwerine nie ma pazurów, a więc to nie jest prawdziwy Wolverine tylko też jakiś starozakonny.

kmh said...

Ten amisz nie dość, że ma guziki na komórce, to jeszcze na kubraku.

Anonymous said...

a cd jacek ma u mnie piwo, więc się wyrówna!

heee, a Twój serwis może spokojnie startowac w szranki z gildią!

mam nadzieję, że lubicie tanie piwo, hehehe!

Anonymous said...

to pisałem ja, głowonuk. się nie pokazuje.

Anonymous said...

Ten pierwszy anonim o Amiszach pisałem ja Anonymous. kolejne anonimy są juz pisane przez Głowonuka.

ps.1 tego komenta też napisałem ja - Anonymous a nie Głowonuk.
ps.2 porządny rysownik powinien przed rysowaniem zaopatrzyć się w jakis materiał ikonograficzny - ta uwaga dotyczy między innymi tzw. "Amiszy"

Maciej said...

Takie malutkie sprostowanie...

System punktowy na Polterze nie działa tak, jak piszesz - nie da się go zaspamować newsami. To system skierowany przede wszystkim do redaktorów. Sam singer zaś nie jest spamerem, ale osobą, która odwala masę roboty, również takiej, której nie widać na pierwszy rzut oka, ale która wspiera działanie serwisu.

Gdybyś chciał 'zarobić' punkty na Blakiego, daj znać. Jest kilka opcji.

Pozdrawiam

Maciej said...

Powyższe pisał repek.

titos2k said...

no. planuje podpiąć domenę Latrelek.pl i baunsujdziwko.org pod blogasek.

wiesz że znam gościa który pracuje z dodą? :D

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...