Friday, May 13, 2011

TYMCZASEM


Żurawie wczoraj odleciały w siną dal.
Cała akcja bardzo mi się spodobała. Poznałem kilku wybitnych młodych lubelskich artystów, kilku dobrze rokujących na przyszłość i w ogóle... poczułem się dopieszczony.
Niestety w tym roku startowałem rzutem na taśmę i z racji wieku w kolejnej edycji już nie będę mógł powalczyć. Pozostaje mi nacieszyć się w pełni nominacją. Doceniam to i jeszcze raz dziękuję za SMSki.W Warszawie rozpoczęła się druga edycja FKW. Nie wybieram się, ale jak zwykle przy okazji komiksowych imprez będę obecny duchem. Specjalnie na Festiwal kolega Otusiunio przygotował reedycję swojej KANALIADY.
I tu należy się kilka słów wyjaśnienia: Otóż, Kanaliada czyli komiks narysowany do scenariusza Pszrena jest JEDYNYM scenariuszem, który kiedyś komuś obiecałem zilustrować i... nie wyszło. Jakoś chyba w 2004 roku Pszren napisał dla mnie cykl pasków SHITWAR będący spinoffem SHITODRUKU. Scenariusz przeleżał swoje w szufladzie i w końcu trafił do Otusiunia, który go brawurowo zrealizował. Przypomniałem sobie jednak, że narysowałem fragmenty tej historii. Właśnie te fragmenty (osiem pasków) będą opublikowane w specjalnej edycji tego zinowego albumu. Komiks będzie można kupić również podczas Ligatury i bezpośrednio od Otu.

2 comments:

Mei said...

fajny ziniacz! :)

Kopiec Kreta said...

nie mam innego wyjścia, jak na 'Ligaturze' poszukać Otu...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...