Saturday, February 6, 2010

Komiksowe becikowe

Wspólnymi siłami prawie trzydziestu rysowników i scenarzystów komiksowych pod egidą redaktora Asu, Sztybora i Pjp powstała laurka dla Państwa Jaszczów i KRLów z okazji narodzin ich potomstwa.

Co ciekawe, prezent był przygotowany w absolutnej tajemnicy przed beneficjentami. Dzięki temu, gdy akcja wyszła w końcu na jaw emocje obdarowanych przez kilka dni rozsadzały internet.

Efekt w postaci zgrabnego albumiku - antologii nowelek z dzieckiem w mianowniku można nabyć (choćby tutaj) za symboliczne 15,00 zł. Cały dochód ze sprzedaży będzie przekazany młodym rodzicom.

Kwestia finansowa prezentu choć nad wyraz pragmatycznie miła okazała się (co oczywiste) być drugorzędną wobec samej formy laurki. KRL na swoim blogu zapowiedział, że swoją część pieniędzy uzyskanych w ramach dystrybucji komiksu przeznaczy na wybrany dom dziecka. Piękny pomysł.

Akcja spotkała się z zainteresowaniem medialnym i oprócz szumu na komiksowych blogach pojawiły się recenzje w prasie (tu i tu) a także w TV. Radio można również doliczyć do listy, gdyż wzmianka o Komiksowym becikowym pojawiła się w Schwingu (a jakże!).

Ze swojej strony wsparłem projekt trzema planszami specjalnego epizodu Najwydestyluchniejszego.

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...