Tuesday, October 2, 2012

Nadciąga MFK(iG) 2012

Od piątku (a właściwie już!) zaczyna się 23 edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi. W tym roku nazwa wyjątkowo zobowiązuje: masa zagranicznych gości, 30-lecie magazynu Fantastyka, różnorodne wystawy i wysyp świetnych premier. Rozkład jazdy imprezy zapowiada się niezwykle bogato.

Tradycyjnie już włączyłem się w moderacje spotkań i w nocne ślęczenie nad darmowym biuletynem eMeFKa NEWS. Od razu więc zapraszam na następujące punkty programu:

W sobotę, 6 października w sali 6 ŁDK o godzinie 13:00 przepytam autorów komiksu "Kłamca. Viva l'arte". Zastanowimy się czy Jakub Ćwiek jest w stanie uratować polski komiks (miałem o tym notkę).

Za to o 18:30 w sali 221 ŁDK Marek Turek opowie o dziesięcioletniej pracy nad albumem NEST. Przypomnę, że tyle samo czasu trwało tłumaczenie Trenu Finneganów. Czy był to porównywalny wysiłek?

W niedzielę, 7 października już o 10:30 zapraszam do sali 221 ŁDK na spotkanie z Dominikiem Szcześniakiem i Marcinem Rusteckim. Autorzy albumu KSIONZ zapowiadają, że odpowiedzą na każde pytanie a w dodatku rozlosują OBRAZ wśród fanów zamawiających komiks w preorderze.

O 11:30 przesiądę się na fotel dla gościa i dobrowolnie nie zejdę z niego aż do 12:45. Najpierw wspólnie z ekipą polsko-ukraińską podsumujemy tegoroczną edycję projektu City Stories a następnie już solo odpalę slajdówkę przybliżającą dotychczasowe działania Domu Słów - Pracowni Komiksu. To tak w ramach zamknięcia celebracji dyszki w komiksowie.

Z moich publikacji w tym roku przygotowałem tylko komiks do City Stories. Ale za to ambitnie uderzyłem w format zeszytówki: 21 stron w kolorze do scenariusza Alexeya Fomichova więc nie ma wstydu (a wręcz przeciwnie). W ogóle antologia wyszła bardzo fajnie - łącznie pocisnęliśmy prawie 100 plansz więc od razu widać, że tematu nie potraktowaliśmy jako chałtury (co niestety było dotychczasową regułą w tym projekcie).


Drużyna Kozaków: Igor Baranko, Andrij Tkalenko, Alex Fomiczow, Oleksij Czebykin v.s. Drużyna Lachów: Karol Konwerski, Paweł Timofiejuk, Maciej Pałka, Wojciech Stefaniec. Autorem okładki jest Bartosz Kosowski.

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...