Friday, June 28, 2013

Dom Żałoby - zajawka

Timof zapodał prewju ostatniego odcinka Domu Żałoby. Tak się składa, że jest to siedem moich plansz będących wstępem do tego albumu (96 stron to już raczej nie zeszyt).
Komiks opuścił drukarnię. Premiera już jutro na BFK, gdzie komiks będzie można sobie kupić na stoisku wydawcy.
  
 DOM ŻAŁOBY 8
scenariusz: 
Dominik Szcześniak
ilustracje:
Maciej Pałka
Daniel Grzeszkiewicz
Grzegorz Pawlak
Katarzyna Babis
Artur Chochowski
Wojciech Stefaniec
Tomasz Kleszcz

Komiks już czytałem (w wersji elektronicznej) i ze swojej strony mogę powiedzieć, że wygląda to wszystko bardzo ładnie. Spotkaliśmy się w solidnym składzie. Zilustrowaliśmy kawał historii (łącznie blisko 300 stron). Warto zdjąć zakurzone poprzednie zeszyty i przeczytać całość, zobaczyć w jaki sposób kończą się wszystkie wątki. Można pokusić się nawet o wydanie werdyktu czy nam się udało.

P.S. W kontekście awantury o okładkowe wpadki Wydawnictwa Komiksowego (w której brałem czynny udział) uważam, że corelowa tandetna ósemka na okładce jest dość smutną ironią losu. To mogła być taka ładna okładka... Parafrazując klasyka "straciliście okazję by tego nie spierdolić". Czy też raczej "straciliśmy" - bo chodzi o wszystkie osoby, których nazwiska na okładce firmują tę wpadkę. Słabo.

5 comments:

Gedeon said...

Drogi Macieju. Cieszę się, że podoba Ci się ilustracja z okładki i nie cieszę, że nie podoba okładka. Tak się składa, że ja jestem za nią odpowiedzialny, więc to ja ją "spierdoliłem", ale myślę, że to moje prawo skoro to mi ją powierzono. Moim zdaniem tak jest lepiej. Następną może zrobisz Ty, aby uniknąć pieprzenia. Pozdrawiam

Maciej Pałka said...

Następnej co prawda nie zrobię, bo to ostatni odcinek Domu Żałoby ale na szczęście zrobiłem już typo do trzech Twoich okładek więc jestem usatysfakcjonowany:
pierwsza - http://3.bp.blogspot.com/-U0wjHVJfd_g/Tm8ai1lWAHI/AAAAAAAADuY/Df-66PX6ahE/s1600/ziniolcoverpromo.gif

druga - http://1.bp.blogspot.com/-FNrM6fjerC8/UEX9EY-JPqI/AAAAAAAAGCU/lrTBN3opNts/s1600/ziniols+2+maly.gif

trzecia - http://th05.deviantart.net/fs70/PRE/f/2011/168/2/a/degrengoland_cover_by_danielgrzeszkiewicz-d3j7jdk.jpg

Gedeon said...

jak zwykle piękne

arcz said...

Okładka nie wygląda źle, więc porównywanie do koszmarów Wyd Kom imo bezpodstawne. Nie ta liga (na szczęście) ;)

Ale jeśli już się czepiać, to ten prostacki stroke na logotypie trochę boli. Z "8" też można było pokombinować i spróbować wkomponować w tytuł serii (na zasadzie "dom ŻAŁ8BY" czy "dom ŻAŁO8Y").

Tragedii nie ma. A sam komiks nabędę niebawem!

Maciej Pałka said...

Oczywiście, że z mojej strony to tylko mało ważne gorzkie żale ale po takim nakładzie pracy detale mogą srogo popsuć humor.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...