Thursday, March 11, 2010

Potworny Kolektyw

Od wczoraj cieszę się swoim egzemplarzem najnowszego KOLEKTYWU. Wrażenia mam jak najbardziej pozytywne! Ekipie z Dolnej Półki udało się wypuścić najlepszy z dotychczasowych numerów magazynu. Redaktorskie sito było nad wyraz gęste i ze sporej ilości nadesłanego materiału wybrano do publikacji tylko bardzo dobre/świetne historyjki. Podział na serie i szorty uważam że się sprawdza. Prawie połowa komiksów to fragmenty cykli - dodam, że bombowych.


Po kilkukrotnej lekturze moimi ulubieńcami w tym numerze są: Drużyna A.K. (Sienickiego, Mazura i Wolskiego), Sarkis (Gizickiego i Trejnisa), Recours (Sienickiego i Okólskiego), fenomenalny "Ja, potwór" Grządzieli, Odmienne stany świadomości (Wykurza), stale zajebisty Kapitan Mineta walczący z Głupim Chujem! (Sztybora i Nowackiego) i pociągnięty fachową mangową krechą Gniew Kehtanita (Biedrzyckiego i Pakulskiego). Czyli 7/13 komiksów to dla mnie debeściaki! Serdecznie polecam kupno. Zapraszam do sklepiku w bannerach po lewej.

Numer otwiera kolejny epizod Najwydestyluchniejszego. Siedmiostronicowa historyjka przeszła bodaj najbardziej pokręconą drogę ze wszystkich dotychczasowych odcinków. Rysowałem ją w dwóch etapach z bodajże dwuletnią przerwą pomiędzy. Odcinek był wstępnie zaklepany do nowego numeru magazynu B5, który w międzyczasie wziął się i znikł.
Na szczęście w przyrodzie nic się nie marnuje, więc nowy numer Kolektywu okazał się dobrą motywacją do ukończenia tego odcinka.

Tematem kolejnego numeru (planowanego na październikowe MFK) jest "SIEDEM". Czasu jest co prawda sporo, ale jako prawdziwy profesjonalista już zabrałem się do pracy aby później nie jęczeć (jak jakaś deadlinowa menda) o naginanie terminu. Bartek Sztybor podesłał genialny scenarek a ja naszkicowałem całość. Dowód poniżej.

Coraz bardziej myślę nad tym, aby zbiorcze wydanie Destyla było w formacie mniejszym niż B5.
Może nawet kieszonkowym?

3 comments:

r. sienicki said...

Nie ma mowy. Nie wierzę w to!

godai said...

Nawet chyba gadaliśmy o takim wydaniu niedawno :D

minx said...

małe formaty, super! ale zwykle jak mają dużo stron i czytam w autobusach :P
Jeśli to ma mieć 96 kartek, to mi tam format wsio!
muszę wybrać się, pokupować cosik ~~
ja tam ogólnie nie w temacie :P muszę uzupełnić wiedzę komiksową... bo to mnie kręci.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...