Friday, March 19, 2010

WIP - projekt B (01) - SCENY Z ŻYCIA MURARZA

Ujawniam tytuł albumu kryjącego się pod szyldem "projektu B".
Prace są już na takim etapie, że tajemnica nie jest potrzebna. Komiks na pewno będzie wydany. Widmo pustych zapowiedzi nam nie grozi.

"SCENY Z ŻYCIA MURARZA" są antologią, którą nieśmiało zapowiedziałem już w wywiadzie dla Godaiego i w podsumowaniu ubiegłego roku (okiem twórcy) na blogu Kolorowych Zeszytów. Jest to antologia o tyle ciekawa, że fragmenty zilustrowane przez 12 autorów łączą się w spójną historię. Sceny nie są więc zbiorem luźnych historyjek (jak to jest w przypadku zwykłych antologii) ale stanowią pełnowymiarową opowieść. Równocześnie są też katalogiem skupiającym prace kilkunastu świetnych artystów. W większości rysowników nowej fali polskiego komiksu.

Autorem scenariusza jest Jerzy Szyłak. Sama historia jest historią poboczną (prequelem?) słynnej "Szminki" (Jerzego Szyłaka i Joanny Karpowicz) wydanej w 2003r.

Poniżej przedstawiam listę twórców, którzy bezinteresownie włożyli w ten projekt swój bezcenny czas i umiejętności. Jeśli nic nas nie zaskoczy, efekty naszej kilkuletniej pracy zebrane w kolorowy elegancki album będzie można podziwiać pod koniec bieżącego roku.

Zapraszam do klikania w linki pod wizytówkami:

Na potrzeby "Scen z życia murarza" postawiłem nowego bloga na którym znajdzie się press-pack. O szczegółach i postępach prac będę informował tutaj.


3 comments:

Pharas said...

Fajnie, że to w końcu wyjdzie. Kilka lat temu czytałem scenariusz Jerzego tylko nie pamiętam już czy do "Scen z życia murarza" czy do czegoś innego. Pamiętam, że faktycznie była to poboczna historia do "Szminki". I pamiętam, że historia była mocna. :)

adler said...

mam nadzieję że tym razem obejdzie się bez życiowych prawd o kobietach.

lagu i lagu said...

ciekawie się zapowiada :) będę czekać

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...