Wednesday, April 25, 2007

Z(i)LUSTRUJ się!

Po napisaniu o PIECES przyszła pora na galerię IllustrateYourself. Od chyba dwóch lat, czyli od czasu startu IY nie mogłem się zebrać do wypełnienia ankietki i wysłania kilku pliczków. W końcu się sprężyłem i w efekcie Kuba Mazerant (promotor IY) dodał moje portfolio do galerii. Zaprezentowałem kilka shitodrukowych pasków rysowanych do scenariuszy Bartka Sztybora. Paski te rozpoczynały "Powitanie z Afryką" - cykl, do którego może kiedyś wrócimy :)

W ciągle rozrastającej się galerii IY można pooglądać prace kilkudziesięciu grafików. Reprezentacja komiksiarzy, tak samo jak w przypadku PIECES jest mocna. Jest tam sporo osób które znam, czy to z digartu, z udziału w zinach i antologiach, czy też ze spotkań na konwentach. Szkoda, że na razie część z nich nie może w pełni wykorzystać swojego potencjału, ale myślę jest to tylko kwestia czasu aż tak się stanie.

Prace w galerii IY pokazują jak dużą rolę odgrywa estetyka komiksu u młodych artystów. Bez kompleksów i już bez kontrowersji, metodą małych kroczków komiks wszedł sobie w sferę graficznych środków wyrazu artystycznego. Mamy to szczęście, że możemy zbierać efekty wieloletnich starań o "nobilitację" komiksu. Zarówno w reklamie jak i w galeriach, komiks jest i będzie obecny.
Pod względem artystycznym są powody do radości. Pod względem komercyjnym jedyną przeszkodą jest lęk prowincjuszy przed wyrwaniem się z zapadłej wiochy na podbój świata :)1 comment:

PYZiK said...

ales przywalil WIELKIM SLOWEM :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...