Thursday, April 19, 2007

Projekt PIECES

Dzisiaj kilka słów o PIECES. Jest to interesujący projekt internetowy polegający na zabawie w robienie komiksu-patchworka. Każdy artysta zaproszony do zabawy rysuje jeden kadr będący kontynuacją historii. Kuba Mazerant (pomysłodawca zabawy) zapodał pierwszy kadr a później już ruszyła lawina komiksowego fristajlu i absurdalnego humoru. W tej chwili (po roku trwania projektu) komiks osiągnął 19 planszę zaś przez kolejne kadry przewinąło się kilkudziesięciu grafików. W większości przypadków wytoczyli swoje najcięższe działa i w ramach kadru postarali się przekazać jak najwięcej ze swojego stylu. To widać, bo pod względem estetycznym Pieces są dopracowane.

Projekt ma też wersję anglojęzyczną, która niestety jest traktowana trochę po macoszemu. Kadry zostały już jakiś czas temu przetłumaczone, ale z tego co widzę jeszcze nie zostały podmienione. Aktualizacja wersji wizytowej również jest troszkę opóźniona. Szkoda, bo Pieces mają spory potencjał i warto byłoby pozpraszać również zagranicznych gości do udziału więcej niż incydentalnego.

Ze swojej strony także dołożyłem cegiełkę. Razem z Bartkiem Sztyborem wymyśliliśmy taki kadr:

3 comments:

PYZiK said...

ta, najciezsze, chyba ze ktos dostal mikry pasek na dole strony przygnieciony przez "gwiazdy" ale projekt fajny i rozwija sie ciekawie to fakt

mar said...

czytałem, że z powodu jakiś konfliktów wewnętrzych zmarł dom żałoby? możesz to potwierdzić? to chyba nie ma nic wspólnego z tobą?

Maciej said...

Informacje o zejściu DŻ okazały się przedwczesne. Maj jest oczywiście nadal aktualny :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...