Friday, May 18, 2007

o B5 w Esensji

Dziś na Esensji, w ramach reaktywacji cyklu "nie tylko underground", Marcin Herman (notabene fan undergroundu mainstreamowego -jakkolwiek głupio to by nie brzmiało) wziął na tapetę magazyn komiksowy B5. W artykule zrecenzował dwa numery magazynu wydawanego przez Radomskie Zakłady Komiksowe "Włócznik".(okładeczki: Pyzikowa i Samborowa)

Polecam lekturę całego artykułu. Ja zaś skupię się na jednym akapicie, dotyczącym opublikowanego w B5 epizodu Destylucha w celu sprostowania pewnej kwestii.

Cytacik:
"No i Maciej Pałka, którego rysunki generalnie lubię. „Destyluch” to chyba pierwszy komiks z serii „Najwydestyluchniejszy” (czy jak tam się to pisze*), który mi się spodobał. Na razie nie jestem jednak w stanie poskładać sobie w przeciążonej zalewem bitów mózgownicy tej serii w żadną sensowną całość. Zobaczymy, co będzie dalej.
*Autorowi gratulujemy tytułu. Łatwo wpada w ucho. Jest łatwy do zapamiętania. Bardzo komercyjny, a tym samym bez problemu sprzeda się za granicą. Szczególnie w USA."

Otóż
współautorem Najwydestyluchniejszego jest Bartek Sztybor. Ja odpowiadam w tym projekcie za warstwę rysunkową i ogólnie rozumiany dizajn. Gratulacje odnośnie tytułu powinny być zatem skierowane do Bartka. Już widzę jak się cieszy :)

No comments:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...